| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3301V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3301V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3301V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3301V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3301V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3301V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3301V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3301V.
| UWZ1C220MCL1GB | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1C220MCL1GB.pdf | |
| UCJ1H101MCL1GS | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.5 Ohm 2000 Hrs @ 125°C | UCJ1H101MCL1GS.pdf | |
| 35TLV680M12.5X13.5 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 35TLV680M12.5X13.5.pdf | |
| ALS30A471DE400 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 267 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | ALS30A471DE400.pdf | |
| UUX2D3R3MNL1GS | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUX2D3R3MNL1GS.pdf | |
| EEU-FR0J562L | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR0J562L.pdf | |
| UUQ1H220MCL1GS | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1H220MCL1GS.pdf | |
| 226KBM050M | ELECTROLYTIC | 226KBM050M.pdf | |
| 63PK47MEFCTA6.3X11 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 63PK47MEFCTA6.3X11.pdf | |
| 250BXC4.7MEFCTA8X11.5 | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 250BXC4.7MEFCTA8X11.5.pdf | |
| UUG2A221MNQ6ZD | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2A221MNQ6ZD.pdf | |
| 278LMB050M2BD | ELECTROLYTIC | 278LMB050M2BD.pdf | |
| LKS1J472MESC | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1J472MESC.pdf | |
| 80D681P250ME2DE3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 191 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D681P250ME2DE3.pdf | |
| CGS442U035R2C | 4400µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 145 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS442U035R2C.pdf |