| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3092V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30.9K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3092V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3092V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30.9k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3092V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3092V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3092V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3092V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3092V.
| UUD1E151MNL1GS | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUD1E151MNL1GS.pdf | |
| 35ZLJ680M10X25 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35ZLJ680M10X25.pdf | |
| EKYB800ELL120ME11D | 12µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKYB800ELL120ME11D.pdf | |
| 6.3TZV1000M8X10.5 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 6.3TZV1000M8X10.5.pdf | |
| E32D500HPN104MDA5M | 100000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.8 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN104MDA5M.pdf | |
| 381LX123M050A452 | 12000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX123M050A452.pdf | |
| UPS1A330MDD1TA | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1A330MDD1TA.pdf | |
| AVS336M25C12B-F | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS336M25C12B-F.pdf | |
| 16YXA470MEFCT78X11.5 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 16YXA470MEFCT78X11.5.pdf | |
| 80ZLJ56MT78X16 | 56µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 80ZLJ56MT78X16.pdf | |
| B43867A2156M | 15µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 140°C | B43867A2156M.pdf | |
| UPM1E222MHD6 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1E222MHD6.pdf | |
| B43601A9127M60 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9127M60.pdf | |
| B43501E2477M80 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E2477M80.pdf | |
| 478LBB063M2DD | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 52.91 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 478LBB063M2DD.pdf |