| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D3013V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 301K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D3013V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D3013V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 301k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D3013V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D3013V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D3013V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D3013V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D3013V.
| EEE-FK1E331GP | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1E331GP.pdf | |
| UWS1H221MCL1GS | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWS1H221MCL1GS.pdf | |
| 381LX561M200H042 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX561M200H042.pdf | |
| LAR2E471MELZ40 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2E471MELZ40.pdf | |
| UKW1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1A221MED1TD.pdf | |
| UPJ1K102MHD | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K102MHD.pdf | |
| 225BPS100M | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 75.358 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 225BPS100M.pdf | |
| UPJ1A820MDD1TA | 82µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A820MDD1TA.pdf | |
| UHE1E221MPD1TA | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1E221MPD1TA.pdf | |
| UMF0J680MDD1TE | 68µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF0J680MDD1TE.pdf | |
| EMLE350ADA3R3MD73G | 3.3µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | EMLE350ADA3R3MD73G.pdf | |
| 63YXA100MEFCT810X12.5 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 63YXA100MEFCT810X12.5.pdf | |
| 127LBA400M2BD | ELECTROLYTIC | 127LBA400M2BD.pdf | |
| E91F421VND821MAA0T | 820µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 102 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F421VND821MAA0T.pdf | |
| TCG850T450N2L | 85µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.869 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG850T450N2L.pdf |