| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D29R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 29.4 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D29R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D29R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 29.4 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D29R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D29R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D29R4V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D29R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D29R4V.
| 478TTA016M | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 88 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 478TTA016M.pdf | |
| UUD1E270MCL1GS | 27µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1E270MCL1GS.pdf | |
| UBY1E103MHL | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 19 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | UBY1E103MHL.pdf | |
| UUG1J331MNQ6MS | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1J331MNQ6MS.pdf | |
| 336CKE100M | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.019 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 336CKE100M.pdf | |
| AVS336M35E16T-F | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS336M35E16T-F.pdf | |
| EKXG161ETD220MJ20S | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKXG161ETD220MJ20S.pdf | |
| B41888C5567M | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 64 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C5567M.pdf | |
| MAL213650182E3 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213650182E3.pdf | |
| B43504A2227M7 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2227M7.pdf | |
| 380LQ152M100K012 | SNAPMOUNTS | 380LQ152M100K012.pdf | |
| EKMH101VSN222MQ50S | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 138 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VSN222MQ50S.pdf | |
| B43305B2827M62 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B2827M62.pdf | |
| 36D123G040BC2A | 12000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D123G040BC2A.pdf | |
| UUD1E471MNR1GS | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUD1E471MNR1GS.pdf |