| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D28R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 28.7 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D28R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D28R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 28.7 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D28R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D28R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D28R7V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D28R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D28R7V.
| LLS2W101MELY | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2W101MELY.pdf | |
| UVZ2C010MED1TD | 1µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2C010MED1TD.pdf | |
| PSU43015A | 430µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU43015A.pdf | |
| UVR2E010MED1TA | 1µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E010MED1TA.pdf | |
| SS330M6R3ST | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.65 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SS330M6R3ST.pdf | |
| SH330M063ST | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.02 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH330M063ST.pdf | |
| UTS1C470MDD1TE | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTS1C470MDD1TE.pdf | |
| EEU-FC1J561B | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J561B.pdf | |
| TVA1102.1 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1102.1.pdf | |
| LKX2E331MESZ35 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2E331MESZ35.pdf | |
| 672D108H015ET5D | 1000µF 15V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D108H015ET5D.pdf | |
| B43231B9397M | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231B9397M.pdf | |
| CGS105U020X8L | 1F 20V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals | CGS105U020X8L.pdf | |
| CL31A476MQHNNNE | 47µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31A476MQHNNNE.pdf | |
| FG24C0G2W331JNT06 | 330pF 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) | FG24C0G2W331JNT06.pdf |