| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2800V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 280 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2800V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2800V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 280 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2800V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2800V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2800V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2800V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2800V.
| UVR1A222MPD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1A222MPD.pdf | |
| UVP0J470MDD1TD | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP0J470MDD1TD.pdf | |
| UPA1A222MHD6TO | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1A222MHD6TO.pdf | |
| 400LLE1R2MEFC8X9 | 1.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400LLE1R2MEFC8X9.pdf | |
| 380LX101M500J032 | 100µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.013 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX101M500J032.pdf | |
| EKMH101VSN332MR50T | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VSN332MR50T.pdf | |
| USF0J151MDD | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF0J151MDD.pdf | |
| ESMQ161ELL101MK25S | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161ELL101MK25S.pdf | |
| 510D106M035AA5D | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 510D106M035AA5D.pdf | |
| B43504A157M7 | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 900 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A157M7.pdf | |
| E92F3J1VSN331MR40T | 330µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 302 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F3J1VSN331MR40T.pdf | |
| B43511C9687M80 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 140 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C9687M80.pdf | |
| KY35VB152M12X35LL | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | KY35VB152M12X35LL.pdf | |
| B41827A4108M | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A4108M.pdf | |
| DE2E3KY222MN3AM02F | 2200pF 250VAC Ceramic Capacitor E Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | DE2E3KY222MN3AM02F.pdf |