| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D26R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 26.7 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D26R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D26R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 26.7 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D26R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D26R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D26R7V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D26R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D26R7V.
| ECA-2DHG470 | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2DHG470.pdf | |
| UCY2D560MPD | 56µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D560MPD.pdf | |
| UPS1J681MHD | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1J681MHD.pdf | |
| ELXS3B1VSN181MP25S | 180µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS3B1VSN181MP25S.pdf | |
| B43501A1687M62 | 680µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 170 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1687M62.pdf | |
| SLPX681M350H7P3 | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX681M350H7P3.pdf | |
| PSU37815 | 378µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU37815.pdf | |
| MLP263M010EA0C | 26000µF 10V Aluminum Capacitors FlatPack 51 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP263M010EA0C.pdf | |
| UPW1A220MDH6 | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A220MDH6.pdf | |
| SMH50VN392M22X35T2 | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH50VN392M22X35T2.pdf | |
| SMG35VB562M22CLL | 5600µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 65 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMG35VB562M22CLL.pdf | |
| AVE224M50B12T-F | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 753.56 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE224M50B12T-F.pdf | |
| C1206C104K4RACTU | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C104K4RACTU.pdf | |
| C0603C154J4RACTU | 0.15µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C154J4RACTU.pdf | |
| C2012X7R2E332K085AM | 3300pF 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R2E332K085AM.pdf |