| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2671V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.67K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2671V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2671V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.67k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2671V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2671V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2671V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2671V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2671V.
| ESMQ401VSN271MQ35S | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ401VSN271MQ35S.pdf | |
| 380LX151M450K022 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.1 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX151M450K022.pdf | |
| LNU2W562MSEH | 5600µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2W562MSEH.pdf | |
| 156TLS025M | 150µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 15.473 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 156TLS025M.pdf | |
| 200WA47MEFC16X16 | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 200WA47MEFC16X16.pdf | |
| 381LQ821M180J042 | SNAPMOUNTS | 381LQ821M180J042.pdf | |
| B43540B2687M80 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2687M80.pdf | |
| MALIEYN07BC568B02K | 68000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BC568B02K.pdf | |
| TVA1319.9 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1319.9.pdf | |
| B43510B9827M87 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 80 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510B9827M87.pdf | |
| ECE-T2GA681FA | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 244 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T2GA681FA.pdf | |
| CL10C470JB8NNNC | 47pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C470JB8NNNC.pdf | |
| C0805C829D5GACTU | 8.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C829D5GACTU.pdf | |
| C1608X7S0J335K080AC | 3.3µF 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7S0J335K080AC.pdf | |
| RCER72A152K0M1H03A | 1500pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.098" W (3.60mm x 2.50mm) | RCER72A152K0M1H03A.pdf |