| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2613V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 261K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2613V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2613V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 261k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2613V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2613V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2613V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2613V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2613V.
| EEE-FT0J331AP | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FT0J331AP.pdf | |
| 50YXM10MEFC5X11 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXM10MEFC5X11.pdf | |
| EEV476M035A9GAA | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 520 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEV476M035A9GAA.pdf | |
| 80ZLH1200MEFC18X35.5 | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLH1200MEFC18X35.5.pdf | |
| USA0J101MDD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA0J101MDD.pdf | |
| USR1V220MDD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1V220MDD.pdf | |
| 25YXA220MTA8X11.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25YXA220MTA8X11.5.pdf | |
| UKT1C471MPD1TA | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1C471MPD1TA.pdf | |
| AFK227M10E16B-F | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 260 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK227M10E16B-F.pdf | |
| 228KBM035M | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 121 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | 228KBM035M.pdf | |
| EKXJ161ELL221ML25S | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ161ELL221ML25S.pdf | |
| B43888F2686M | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.9 Ohm @ 120Hz | B43888F2686M.pdf | |
| 381LX681M100H012 | SNAPMOUNTS | 381LX681M100H012.pdf | |
| B41692A5228Q7 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 82 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41692A5228Q7.pdf | |
| MAL210212102E3 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 144 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210212102E3.pdf |