| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2433V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 243K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2433V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2433V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 243k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2433V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2433V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2433V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2433V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2433V.
| UCY2C101MHD1TO | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C101MHD1TO.pdf | |
| SEK4R7M250ST | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 42.35 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | SEK4R7M250ST.pdf | |
| LGR2E331MELZ40 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2E331MELZ40.pdf | |
| 860010372003 | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010372003.pdf | |
| 860160680036 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160680036.pdf | |
| UKL2A010MDD | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A010MDD.pdf | |
| 100PX470MEFC16X25 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 100PX470MEFC16X25.pdf | |
| UBX2C560MHL | 56µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2C560MHL.pdf | |
| LP222M050A5P3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 151 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP222M050A5P3.pdf | |
| LKG1K332MESBBK | 3300µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1K332MESBBK.pdf | |
| SMH16VN563M35X45T2 | 56000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 12 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH16VN563M35X45T2.pdf | |
| KMH100VN102M22X35T2 | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH100VN102M22X35T2.pdf | |
| 383LX823M025N082 | 82000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 14 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 383LX823M025N082.pdf | |
| B41851A9224M8 | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 754 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A9224M8.pdf | |
| C0402X5R0G224M020BC | 0.22µF 4V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402X5R0G224M020BC.pdf |