| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2430V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 243 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2430V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2430V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 243 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2430V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2430V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2430V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2430V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2430V.
| ECA-1HM4R7B | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1HM4R7B.pdf | |
| UPJ1E820MED1TD | 82µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1E820MED1TD.pdf | |
| MAL214699907E3 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2500 Hrs @ 125°C | MAL214699907E3.pdf | |
| EET-HC2E681HF | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 244 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E681HF.pdf | |
| E37L501CPN182MD92M | 1800µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 55 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | E37L501CPN182MD92M.pdf | |
| UFW1J102MHD1TN | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1J102MHD1TN.pdf | |
| UPM1K680MPD | 68µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K680MPD.pdf | |
| EEU-TA1H330BJ | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H330BJ.pdf | |
| 50YXG680MEFC12.5X30 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG680MEFC12.5X30.pdf | |
| MALREKV00DE168PG0K | 6.8µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 46.8 Ohm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DE168PG0K.pdf | |
| B41858D3338M9 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858D3338M9.pdf | |
| LPX101M450A5P3 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.989 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX101M450A5P3.pdf | |
| CL10B224KO8NNNC | 0.22µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B224KO8NNNC.pdf | |
| 500R15N150JV4T | 15pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 500R15N150JV4T.pdf | |
| DE21XKY150JB3BM02F | 15pF 250VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | DE21XKY150JB3BM02F.pdf |