| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2323V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 232K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2323V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2323V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 232k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2323V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2323V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2323V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2323V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2323V.
| UVZ2A010MDD | 1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A010MDD.pdf | |
| ECA-1AM331I | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1AM331I.pdf | |
| UVP1A220MDD1TA | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1A220MDD1TA.pdf | |
| MAL215051152E3 | 1500µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL215051152E3.pdf | |
| B43601F2337M | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2337M.pdf | |
| 400BXW150MEFC18X35 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 400BXW150MEFC18X35.pdf | |
| B43305A9477M62 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9477M62.pdf | |
| B43504B9477M2 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B9477M2.pdf | |
| 53D180F450GJ6 | 18µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D180F450GJ6.pdf | |
| 250R07W103KV4T | 10000pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 250R07W103KV4T.pdf | |
| CL10B334KO8NNNC | 0.33µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B334KO8NNNC.pdf | |
| GCJ188R71H332KA01D | 3300pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCJ188R71H332KA01D.pdf | |
| C2012JB2A222M085AA | 2200pF 100V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB2A222M085AA.pdf | |
| C1608X8R1E154K080AB | 0.15µF 25V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X8R1E154K080AB.pdf | |
| GRM033R71H331KA12D | 330pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71H331KA12D.pdf |