| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 23.2K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 23.2k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2322V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2322V.
| UVZ2C102MRD | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2C102MRD.pdf | |
| 860020580022 | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020580022.pdf | |
| UVK2V220MHD1TO | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2V220MHD1TO.pdf | |
| 16ZLG680MEFC8X20 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 16ZLG680MEFC8X20.pdf | |
| MALREKA05FG333L00K | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 320 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05FG333L00K.pdf | |
| EGPA350ELL222MU35S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 21 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA350ELL222MU35S.pdf | |
| B41607A168M8 | 1600µF 55V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A168M8.pdf | |
| LPX821M200H3P3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX821M200H3P3.pdf | |
| E92F501VSN181MR40T | 180µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 464 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F501VSN181MR40T.pdf | |
| E32D630HPN473MCB7M | 47000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.9 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D630HPN473MCB7M.pdf | |
| ECE-T2WP122FA | 1200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 166 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2WP122FA.pdf | |
| UVZ1C333MRH | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1C333MRH.pdf | |
| TCG552U010N1L | 5500µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 81 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG552U010N1L.pdf | |
| GRM0335C2A2R0CA01D | 2pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C2A2R0CA01D.pdf | |
| C2012C0G2E102K085AA | 1000pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2E102K085AA.pdf |