| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.32K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.32k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2321V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2321V.
| EKY-350ELL330ME11D | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-350ELL330ME11D.pdf | |
| 380LX223M050A052 | 22000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 20 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX223M050A052.pdf | |
| LAQ2D271MELZ25 | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2D271MELZ25.pdf | |
| 860080775012 | 82µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860080775012.pdf | |
| UPM1H181MHD6TO | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H181MHD6TO.pdf | |
| UPJ1J390MED1TA | 39µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1J390MED1TA.pdf | |
| 400LLE1.5MEFC8X9 | 1.5µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400LLE1.5MEFC8X9.pdf | |
| 350BXC33MEFCGC16X20 | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 350BXC33MEFCGC16X20.pdf | |
| 500D256G025CB2 | 25µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D256G025CB2.pdf | |
| ELXG350VSN472MR25S | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXG350VSN472MR25S.pdf | |
| 315USC390MEFCSN22X45 | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 315USC390MEFCSN22X45.pdf | |
| B41689K5338Q001 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 172 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689K5338Q001.pdf | |
| MAL205017223E3 | 22000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Solder Lug 18 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL205017223E3.pdf | |
| HES442G350X4L | 4400µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | HES442G350X4L.pdf | |
| EEV-HA1V101XP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-HA1V101XP.pdf |