| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2320V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 232 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2320V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2320V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 232 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2320V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2320V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2320V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2320V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2320V.
| USW1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1C220MDD.pdf | |
| UKL1C680MEDANA1TA | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1C680MEDANA1TA.pdf | |
| UPV1H2R2MFD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1H2R2MFD.pdf | |
| 350CFX3.3MEFC10X16 | 3.3µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 350CFX3.3MEFC10X16.pdf | |
| UKL2A680KPD | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A680KPD.pdf | |
| ELXZ250ETD102MK20S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ETD102MK20S.pdf | |
| MAL203866472E3 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203866472E3.pdf | |
| EKMM451VSD391MA45T | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM451VSD391MA45T.pdf | |
| EET-HC2V471CA | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 353 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2V471CA.pdf | |
| WBR30-450A | 30µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 6.7 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR30-450A.pdf | |
| MAL210445153E3 | 15000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210445153E3.pdf | |
| ECE-T2AP103FA | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 33 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T2AP103FA.pdf | |
| UPW1A222MPH6 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1A222MPH6.pdf | |
| MVH35VC33RMF80TP | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.3 Ohm 1000 Hrs @ 125°C | MVH35VC33RMF80TP.pdf | |
| CL05B472KA5NNNC | 4700pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B472KA5NNNC.pdf |