| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2262V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.6K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2262V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2262V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.6k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2262V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2262V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2262V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2262V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2262V.
| LLG2G821MELC40 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2G821MELC40.pdf | |
| 6.3SGV33M4X6.1 | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 6.3SGV33M4X6.1.pdf | |
| EKXG251ELL820ML20S | 82µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG251ELL820ML20S.pdf | |
| UPW2D010MED1TA | 1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW2D010MED1TA.pdf | |
| 400BXC2.2MEFCT78X11.5 | 2.2µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 400BXC2.2MEFCT78X11.5.pdf | |
| MAL204858471E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204858471E3.pdf | |
| B43601E2277M80 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2277M80.pdf | |
| B43504A9127M2 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 730 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9127M2.pdf | |
| 157LBB450M2DD | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.65786 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 157LBB450M2DD.pdf | |
| 400MXC150MEFCSN22X40 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXC150MEFCSN22X40.pdf | |
| SLP822M063H4P3 | 8200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP822M063H4P3.pdf | |
| MAL215782821E3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 290 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215782821E3.pdf | |
| LPX561M400H4P3 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX561M400H4P3.pdf | |
| CGS232T450W4C | 2300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 52 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS232T450W4C.pdf | |
| B43770A9298M | 2900µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43770A9298M.pdf |