| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2212V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.1K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2212V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2212V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.1k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2212V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2212V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2212V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2212V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2212V.
| UVK1A471MED1TD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1A471MED1TD.pdf | |
| AVE108M10G24T-F | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 400 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE108M10G24T-F.pdf | |
| 16NW710MEFC4X7 | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16NW710MEFC4X7.pdf | |
| MAL214255221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214255221E3.pdf | |
| UCM1A102MNL1GS | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1A102MNL1GS.pdf | |
| B43254C2277M | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254C2277M.pdf | |
| B43501E2108M87 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E2108M87.pdf | |
| 39D258G010GL6 | 2500µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D258G010GL6.pdf | |
| 36DX172G100AB2A | 1700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX172G100AB2A.pdf | |
| E32D161LPN272MA79M | 2700µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 56.8 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D161LPN272MA79M.pdf | |
| E32D101HPN823MEM9N | 82000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D101HPN823MEM9N.pdf | |
| SMQ200VS102M30X30T2 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 249 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | SMQ200VS102M30X30T2.pdf | |
| GRM033R71E121KA01D | 120pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71E121KA01D.pdf | |
| CGA2B2X7R1H102M050BE | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2X7R1H102M050BE.pdf | |
| HMJ212BB7223KGHT | 0.022µF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | HMJ212BB7223KGHT.pdf |