| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2211V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.21K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2211V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2211V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.21k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2211V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2211V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2211V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2211V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2211V.
| EEE-FP1A681AP | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FP1A681AP.pdf | |
| LNK2V222MSEF | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2V222MSEF.pdf | |
| 25PK330MEFCT78X11.5 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK330MEFCT78X11.5.pdf | |
| B41888C3827M | 820µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 64 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C3827M.pdf | |
| B41888C6157M | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 228 mOhm @ 10kHz | B41888C6157M.pdf | |
| MAL203866222E3 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203866222E3.pdf | |
| EKZE500ETS821ML20S | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE500ETS821ML20S.pdf | |
| 398LMB050M2BF | ELECTROLYTIC | 398LMB050M2BF.pdf | |
| B41896C4478M | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 60 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C4478M.pdf | |
| 511D476M016AA4D | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 511D476M016AA4D.pdf | |
| 511D476M035BB4D | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 511D476M035BB4D.pdf | |
| MAL213247102E3 | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 140 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213247102E3.pdf | |
| MAL215957121E3 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.5 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215957121E3.pdf | |
| B43520B827M | 820µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 140 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43520B827M.pdf | |
| MAL210236332E3 | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 40 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210236332E3.pdf |