| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2203V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 220K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2203V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2203V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 220k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2203V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2203V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2203V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2203V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2203V.
| 10PK10000MEFC16X25 | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 10PK10000MEFC16X25.pdf | |
| UPT2D271MHD | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2D271MHD.pdf | |
| EEU-HD1E562 | 5600µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1E562.pdf | |
| UPA0J562MHD | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA0J562MHD.pdf | |
| 515D107M016AA6AE3 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D107M016AA6AE3.pdf | |
| UCD1C331MCL6GS | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1C331MCL6GS.pdf | |
| MALSECA00AH268LARK | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2.34 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00AH268LARK.pdf | |
| 350BXC68MEFCGC18X25 | 68µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 350BXC68MEFCGC18X25.pdf | |
| SLPX681M250E5P3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX681M250E5P3.pdf | |
| LGN2C152MELA45 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2C152MELA45.pdf | |
| MAL215977271E3 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 700 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215977271E3.pdf | |
| 600D337G030DL5 | 330µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D337G030DL5.pdf | |
| MAL210619153E3 | 15000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210619153E3.pdf | |
| EET-UQ2G331KA | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G331KA.pdf | |
| AFC477M25G24B-F | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 500 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC477M25G24B-F.pdf |