| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2201V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2201V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2201V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.2k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2201V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2201V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2201V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2201V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2201V.
| UVY0J333MRD | 33000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY0J333MRD.pdf | |
| EKMH160VSN473MA45T | 47000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 14 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH160VSN473MA45T.pdf | |
| UMA1A220MDD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1A220MDD.pdf | |
| 50YXM47MEFCT16.3X11 | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXM47MEFCT16.3X11.pdf | |
| 10ZL680MEFC10X12.5 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10ZL680MEFC10X12.5.pdf | |
| MAL213491105E3 | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213491105E3.pdf | |
| 16ZL470MEFCT810X12.5 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16ZL470MEFCT810X12.5.pdf | |
| MAL212873229E3 | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial 9 Ohm @ 100Hz | MAL212873229E3.pdf | |
| 380LQ681M250J032 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ681M250J032.pdf | |
| E91F401VSN391MR65T | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 214 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F401VSN391MR65T.pdf | |
| B43601E2158M | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 60 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2158M.pdf | |
| E36D161HPN183ME92M | 18000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 15.2 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D161HPN183ME92M.pdf | |
| B41580A9339M3 | 33000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B41580A9339M3.pdf | |
| UTM1E331MHD1TN | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UTM1E331MHD1TN.pdf | |
| VJ1812Y223KXGAT | 0.022µF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | VJ1812Y223KXGAT.pdf |