| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2200V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 220 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2200V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2200V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 220 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2200V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2200V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2200V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2200V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2200V.
| EEE-FK1E330UR | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FK1E330UR.pdf | |
| EEE-FP1A220AR | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 850 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FP1A220AR.pdf | |
| EEE-TK1A472AM | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 75 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TK1A472AM.pdf | |
| EEU-HD1A682B | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1A682B.pdf | |
| USV1H100MFD1TE | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1H100MFD1TE.pdf | |
| ELBG250ELL452AK40S | 4500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELBG250ELL452AK40S.pdf | |
| SLPX151M350A3P3 | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX151M350A3P3.pdf | |
| MAL214666272E3 | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214666272E3.pdf | |
| ESMQ421VSN271MP45S | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ421VSN271MP45S.pdf | |
| 511D477M040DK4D | 470µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can 407 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D477M040DK4D.pdf | |
| 420USC390MEFCSN30X40 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 420USC390MEFCSN30X40.pdf | |
| 39D606F350HL6 | 60µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D606F350HL6.pdf | |
| TVA1906-E3 | 20µF 500V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1906-E3.pdf | |
| E36D551HPN512TEK4M | 5100µF 550V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D551HPN512TEK4M.pdf | |
| B43455A9478M7 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 27 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455A9478M7.pdf |