| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D21R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21.5 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D21R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D21R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21.5 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D21R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D21R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D21R5V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D21R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D21R5V.
| UVZ2V010MED | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2V010MED.pdf | |
| UCD1C221MCL6GS | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1C221MCL6GS.pdf | |
| TVX1H470MAD1LS | 47µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1H470MAD1LS.pdf | |
| LGW2G121MELA25 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2G121MELA25.pdf | |
| 10YXJ100MTA5X11 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10YXJ100MTA5X11.pdf | |
| UPJ1J120MDD | 12µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1J120MDD.pdf | |
| 35YXG220MEFCT78X16 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 35YXG220MEFCT78X16.pdf | |
| 63YXG220MEFCT810X23 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63YXG220MEFCT810X23.pdf | |
| 225TTA350M | 2.2µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 150.715 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 225TTA350M.pdf | |
| ELXV350ELL222MM30S | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV350ELL222MM30S.pdf | |
| 16RX303300M16X31.5 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 16RX303300M16X31.5.pdf | |
| EKXJ201ELL391ML45S | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ201ELL391ML45S.pdf | |
| B43231D2687M | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231D2687M.pdf | |
| MAL215736271E3 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 860 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215736271E3.pdf | |
| B43504A9477M62 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9477M62.pdf |