| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D21R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D21R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D21R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D21R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D21R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D21R0V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D21R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D21R0V.
| B41691A8107Q7 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 550 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 150°C | B41691A8107Q7.pdf | |
| 380LX682M035J022 | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 69 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX682M035J022.pdf | |
| SK102M035ST | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 150 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SK102M035ST.pdf | |
| UPJ1A151MED1TD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A151MED1TD.pdf | |
| ECO-S1VA682BA | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1VA682BA.pdf | |
| UPM2A271MHD | 270µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM2A271MHD.pdf | |
| 16YXH680MEFCTA8X20 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXH680MEFCTA8X20.pdf | |
| MALREKA05JE268N00K | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.93 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05JE268N00K.pdf | |
| AEB226M2GU44B-F | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB226M2GU44B-F.pdf | |
| ESMH160VSN273MR35T | 27000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH160VSN273MR35T.pdf | |
| 672D158F020FV4D | 1500µF 20V Aluminum Capacitors Radial, Can 90 mOhm @ 120Hz | 672D158F020FV4D.pdf | |
| MAL210226681E3 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 199 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210226681E3.pdf | |
| MAL213668479E3 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213668479E3.pdf | |
| B43851A2335M | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 56 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43851A2335M.pdf | |
| C3225X7T2J104K160AC | 0.10µF 630V Ceramic Capacitor X7T 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7T2J104K160AC.pdf |