| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 215K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 215k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2153V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2153V.
| EKY-250ELL681MK15S | 680µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ELL681MK15S.pdf | |
| UTT1C100MDD1TP | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1C100MDD1TP.pdf | |
| 860010273009 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010273009.pdf | |
| EEU-FR1E470 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E470.pdf | |
| UKT1V471MPD1TD | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1V471MPD1TD.pdf | |
| LNT2G682MSEH | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNT2G682MSEH.pdf | |
| 16YXJ220M6.3X11 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXJ220M6.3X11.pdf | |
| EKMG160ELL332MJ40S | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG160ELL332MJ40S.pdf | |
| MAL214035332E3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214035332E3.pdf | |
| LPX471M160A3P3 | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | LPX471M160A3P3.pdf | |
| MAL215739101E3 | 100µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.375 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL215739101E3.pdf | |
| B43540F2128M | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 60 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2128M.pdf | |
| E91F501VSN271MA50T | 270µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 295 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F501VSN271MA50T.pdf | |
| MAL210467102E3 | 1000µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 116 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210467102E3.pdf | |
| CGS192T350V4C | 1900µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 56 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS192T350V4C.pdf |