| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.15K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.15k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2151V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2151V.
| UVY2D220MPD1TD | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2D220MPD1TD.pdf | |
| 381LX222M080A012 | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX222M080A012.pdf | |
| UVZ2C4R7MED | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2C4R7MED.pdf | |
| LAO-25V682MS26PX#B | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LAO-25V682MS26PX#B.pdf | |
| 381LQ152M200K042 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 133 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ152M200K042.pdf | |
| USR0J470MDD1TP | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR0J470MDD1TP.pdf | |
| 107SAK035M | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.321 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 107SAK035M.pdf | |
| UML0G330MDD | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML0G330MDD.pdf | |
| 515D335M160BB6AE3 | 3.3µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D335M160BB6AE3.pdf | |
| 106TMA250M | 10µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 33.157 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 106TMA250M.pdf | |
| ELXZ100ELL392ML20S | 3900µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXZ100ELL392ML20S.pdf | |
| MAL214631122E3 | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214631122E3.pdf | |
| B43504A9277M80 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9277M80.pdf | |
| MAL215777221E3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 900 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215777221E3.pdf | |
| 39D258G010GL6 | 2500µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D258G010GL6.pdf |