| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2100V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 210 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2100V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2100V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 210 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2100V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2100V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2100V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2100V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2100V.
| 35YXG120MEFC8X11.5 | 120µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 35YXG120MEFC8X11.5.pdf | |
| 50PK10MEFCTA5X11 | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 50PK10MEFCTA5X11.pdf | |
| ESMG101ELL4R7ME11D | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG101ELL4R7ME11D.pdf | |
| 350BXC4.7MEFC10X12.5 | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 350BXC4.7MEFC10X12.5.pdf | |
| EMHJ250ADA101MHA0G | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm 2000 Hrs @ 125°C | EMHJ250ADA101MHA0G.pdf | |
| MAL213226221E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 800 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213226221E3.pdf | |
| B43601A9107M67 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.09 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9107M67.pdf | |
| 380LX271M315H452 | 270µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX271M315H452.pdf | |
| ESMH161VQT682MB80T | 6800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 37 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH161VQT682MB80T.pdf | |
| EET-HC2G221DA | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 829 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G221DA.pdf | |
| C2220C474MBR2C7186 | 0.47µF 630V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) | C2220C474MBR2C7186.pdf | |
| C0805C123J5RACTU | 0.012µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C123J5RACTU.pdf | |
| GRM0225C1E820GA02L | 82pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E820GA02L.pdf | |
| GRM1887U1H622JA01D | 6200pF 50V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1887U1H622JA01D.pdf | |
| FG18X7R1H474KRT06 | 0.47µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FG18X7R1H474KRT06.pdf |