| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2052V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 20.5K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2052V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2052V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20.5k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2052V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2052V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2052V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2052V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2052V.
| UCD1A151MCL1GS | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1A151MCL1GS.pdf | |
| 35MH74.7MEFC4X7 | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 35MH74.7MEFC4X7.pdf | |
| UVR1C221MED1TD | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1C221MED1TD.pdf | |
| UCY2G181MHD | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G181MHD.pdf | |
| ECO-S2GB271EA | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 614 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2GB271EA.pdf | |
| ECE-A1CKA220B | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CKA220B.pdf | |
| USR1H330MDD1TA | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1H330MDD1TA.pdf | |
| 35ZT22M5X11 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 35ZT22M5X11.pdf | |
| UVK1A222MPD | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1A222MPD.pdf | |
| UHE2A820MHD6TO | 82µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE2A820MHD6TO.pdf | |
| 229CKE010M | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 46 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 229CKE010M.pdf | |
| 515D228M050FR6AE3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D228M050FR6AE3.pdf | |
| MAL213845222E3 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 170 mOhm @ 100kHz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213845222E3.pdf | |
| SLP391M315C4P3 | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 851 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP391M315C4P3.pdf | |
| B43510A6397M7 | 390µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 300 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A6397M7.pdf |