| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2050V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 205 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2050V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2050V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 205 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2050V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2050V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2050V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2050V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2050V.
| EEU-FC1J391S | 390µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J391S.pdf | |
| UPM1C181MED1TD | 180µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1C181MED1TD.pdf | |
| 860010373009 | 180µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010373009.pdf | |
| UPJ0J332MHD6TN | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ0J332MHD6TN.pdf | |
| UPW1J681MHD3TN | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1J681MHD3TN.pdf | |
| UHV1C151MED1TA | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHV1C151MED1TA.pdf | |
| MALSECA00BB133HARK | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 40.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00BB133HARK.pdf | |
| MAL211651688E3 | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211651688E3.pdf | |
| UBT1V101MPD | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1V101MPD.pdf | |
| AHA337M25F24B-F | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 800 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA337M25F24B-F.pdf | |
| SXR222M010ST | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 130 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR222M010ST.pdf | |
| UUJ1C102MNQ1ZD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1C102MNQ1ZD.pdf | |
| 10YXH6800MEFCCE16X31.5 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 10YXH6800MEFCCE16X31.5.pdf | |
| EKXJ161ELL471MU50S | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ161ELL471MU50S.pdf | |
| EMVA160GDA332MMH0S | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EMVA160GDA332MMH0S.pdf |