| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D2000V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 200 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D2000V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D2000V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 200 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D2000V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D2000V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D2000V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D2000V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D2000V.
| UVZ1J221MPD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1J221MPD.pdf | |
| UMW0J470MDD1TP | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW0J470MDD1TP.pdf | |
| ECE-T1VP333EA | 33000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 18 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-T1VP333EA.pdf | |
| UPJ1E222MHD6TN | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E222MHD6TN.pdf | |
| UHE2A101MPD1TD | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE2A101MPD1TD.pdf | |
| ULD2C220MPD1TD | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | ULD2C220MPD1TD.pdf | |
| UVY1H222MHD | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1H222MHD.pdf | |
| ECE-A0JKA470B | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A0JKA470B.pdf | |
| USA1V220MDD1TP | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1V220MDD1TP.pdf | |
| EKMG350EC3470ME11D | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG350EC3470ME11D.pdf | |
| SK100M063ST | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 11.94 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK100M063ST.pdf | |
| 80ZLJ100MT810X16 | 100µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 80ZLJ100MT810X16.pdf | |
| 400BXC15MEFC12.5X20 | 15µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400BXC15MEFC12.5X20.pdf | |
| TVA1309.4 | 75µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1309.4.pdf | |
| B41868W7158M | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 41 mOhm @ 10kHz 1000 Hrs @ 150°C | B41868W7158M.pdf |