| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D19R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 19.1 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D19R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D19R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 19.1 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D19R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D19R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D19R1V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D19R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D19R1V.
| UKT1E470MDD1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1E470MDD1TD.pdf | |
| UPJ2F100MHD1TO | 10µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2F100MHD1TO.pdf | |
| UUE1V331MNS1MS | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1V331MNS1MS.pdf | |
| ECE-A1VKA4R7I | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VKA4R7I.pdf | |
| USR1A330MDD1TE | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1A330MDD1TE.pdf | |
| UFW1A331MED1TA | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1A331MED1TA.pdf | |
| 200WA10MEFCT810X9 | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 200WA10MEFCT810X9.pdf | |
| UBT1A471MPD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1A471MPD.pdf | |
| B43501G2477M60 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501G2477M60.pdf | |
| B43505E2158M60 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505E2158M60.pdf | |
| MAL210658222E3 | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 68 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210658222E3.pdf | |
| E37F421CPN103MEJ1M | 10000µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F421CPN103MEJ1M.pdf | |
| UHE1C471MPT | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1C471MPT.pdf | |
| C0603C100K5GACTU | 10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C100K5GACTU.pdf | |
| GRM21BR71C824KA01L | 0.82µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM21BR71C824KA01L.pdf |