| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1913V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 191K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1913V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1913V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 191k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1913V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1913V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1913V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1913V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1913V.
| EEU-FR1V181 | 180µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1V181.pdf | |
| EEE-TK1C102AM | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEE-TK1C102AM.pdf | |
| UFG1A472MHM | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1A472MHM.pdf | |
| EMZD160ADA101MF73G | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMZD160ADA101MF73G.pdf | |
| SH222M025ST | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 110 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH222M025ST.pdf | |
| 30D185M250BB2A | 1.8µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 30D185M250BB2A.pdf | |
| SLP271M450E7P3 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.229 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP271M450E7P3.pdf | |
| ECO-S1KP182CA | 1800µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 147 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1KP182CA.pdf | |
| EKMS401VSN271MR25S | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS401VSN271MR25S.pdf | |
| B43305C5397M62 | 390µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 350 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C5397M62.pdf | |
| CGS172T250R4C | 1700µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 50 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS172T250R4C.pdf | |
| CGS152T350W4C | 1500µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 123 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS152T350W4C.pdf | |
| LXY63VB821M16X35LL | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXY63VB821M16X35LL.pdf | |
| B41044A2108M | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41044A2108M.pdf | |
| GRJ216R71H103KE01D | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRJ216R71H103KE01D.pdf |