| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1910V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 191 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1910V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1910V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 191 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1910V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1910V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1910V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1910V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1910V.
| UKT0J331MED1TD | 330µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT0J331MED1TD.pdf | |
| EKZN250ELL122MJ25S | 1200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN250ELL122MJ25S.pdf | |
| 865230443004 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865230443004.pdf | |
| UUJ1V102MNQ1ZD | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1V102MNQ1ZD.pdf | |
| ESMM201VSD222MA45S | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM201VSD222MA45S.pdf | |
| TVA1129.8 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1129.8.pdf | |
| E36D100LPN823TC54M | 82000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D100LPN823TC54M.pdf | |
| MLP151M350EK0C | 150µF 350V Aluminum Capacitors FlatPack 1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP151M350EK0C.pdf | |
| UPW1H100MDH | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1H100MDH.pdf | |
| GQM22M5C2H390JB01L | 39pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric) 0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm) | GQM22M5C2H390JB01L.pdf | |
| CKG57KX7R1H475M335JJ | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X7R Nonstandard SMD 0.236" L x 0.197" W (6.00mm x 5.00mm) | CKG57KX7R1H475M335JJ.pdf | |
| C1210C106K9RAC7800 | 10µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C1210C106K9RAC7800.pdf | |
| GRM1885C1E132JA01D | 1300pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1E132JA01D.pdf | |
| C1206C152J1GACTU | 1500pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C152J1GACTU.pdf | |
| GRM1885C1H220GA01D | 22pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H220GA01D.pdf |