| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1821V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.82K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1821V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1821V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.82k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1821V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1821V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1821V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1821V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1821V.
| EEE-HD2A100P | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-HD2A100P.pdf | |
| LAR2E821MELC30 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2E821MELC30.pdf | |
| UKL1J470MPD | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1J470MPD.pdf | |
| LQS2V151MELZ30 | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2V151MELZ30.pdf | |
| 108CKS010M | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 315 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 108CKS010M.pdf | |
| EGPD800ELL621MK35H | 620µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 35 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | EGPD800ELL621MK35H.pdf | |
| 180MXG330MEFCSN20X25 | 330µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 180MXG330MEFCSN20X25.pdf | |
| EKMH401VNN151MQ35S | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH401VNN151MQ35S.pdf | |
| 380LQ152M180J052 | SNAPMOUNTS | 380LQ152M180J052.pdf | |
| 100USC1800MEFCSN30X25 | 1800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 100USC1800MEFCSN30X25.pdf | |
| LGY2W101MELB | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2W101MELB.pdf | |
| B43504C2827M2 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504C2827M2.pdf | |
| B43501A277M62 | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A277M62.pdf | |
| 420MXG560MEFCSN35X45 | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG560MEFCSN35X45.pdf | |
| 36DE123G040AB2A | 12000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DE123G040AB2A.pdf |