| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1820V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 182 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1820V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1820V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 182 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1820V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1820V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1820V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1820V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1820V.
| UVZ2W220MHD | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2W220MHD.pdf | |
| UVR1V682MRD6 | 6800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1V682MRD6.pdf | |
| LGU2F821MELC | 820µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2F821MELC.pdf | |
| UPB2G220MHD1TO | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2G220MHD1TO.pdf | |
| UVZ2V220MHD1TO | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2V220MHD1TO.pdf | |
| 50MH722MEFC6.3X7 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH722MEFC6.3X7.pdf | |
| AVE336M04B12T-F | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 21.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE336M04B12T-F.pdf | |
| MALREKE00BA315D00K | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.415 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00BA315D00K.pdf | |
| UUG2C101MNQ1ZD | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2C101MNQ1ZD.pdf | |
| B43252B227M | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B227M.pdf | |
| MAL205624153E3 | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 41 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205624153E3.pdf | |
| MAL216356689E3 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 3.2 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216356689E3.pdf | |
| B43305B2158M82 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 85 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B2158M82.pdf | |
| KZE25VB471M8X20LL | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | KZE25VB471M8X20LL.pdf | |
| 381EL470M450H022 | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3.14 Ohm @ 120Hz 7000 Hrs @ 105°C | 381EL470M450H022.pdf |