| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D17R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 17.8 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D17R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D17R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 17.8 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D17R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D17R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D17R8V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D17R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D17R8V.
| LGU1E183MELB | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1E183MELB.pdf | |
| UVR1E4R7MDD1TD | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E4R7MDD1TD.pdf | |
| UVP1A220MDD1TD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1A220MDD1TD.pdf | |
| UFG1H220MEM1TA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1H220MEM1TA.pdf | |
| 500D106M350EF2A | 10µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D106M350EF2A.pdf | |
| MAL209666681E3 | 680µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 175 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209666681E3.pdf | |
| B43601A9827M60 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 130 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9827M60.pdf | |
| ECO-S1VA183EA | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 28 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1VA183EA.pdf | |
| UUD1A680MCR1GS | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1A680MCR1GS.pdf | |
| MAL212854109E3 | 10µF 10V Aluminum Capacitors Radial 20 Ohm @ 100Hz | MAL212854109E3.pdf | |
| C1608JB1E224M080AA | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor JB 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608JB1E224M080AA.pdf | |
| C1005CH1H102K050BA | 1000pF 50V Ceramic Capacitor CH 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005CH1H102K050BA.pdf | |
| CGJ2B2C0G1H681J050BA | 680pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGJ2B2C0G1H681J050BA.pdf | |
| GRM155C71A225ME11D | 2.2µF 10V Ceramic Capacitor X7S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155C71A225ME11D.pdf | |
| C0603C369D3GACTU | 3.6pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C369D3GACTU.pdf |