| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1782V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 17.8K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1782V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1782V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 17.8k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1782V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1782V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1782V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1782V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1782V.
| B41505A7228M | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A7228M.pdf | |
| PEH200KD5220MB2 | 22000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | PEH200KD5220MB2.pdf | |
| LLG2W221MELZ40 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2W221MELZ40.pdf | |
| 25PK33MEFCTA5X11 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25PK33MEFCTA5X11.pdf | |
| UMA0G221MDD1TE | 220µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA0G221MDD1TE.pdf | |
| UHV1C331MPD1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C331MPD1TD.pdf | |
| UES1C470MPM1TA | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1C470MPM1TA.pdf | |
| UUJ2W3R3MNQ1ZD | 3.3µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2W3R3MNQ1ZD.pdf | |
| B43501A9127M62 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 550 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9127M62.pdf | |
| WBR1000-50A | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 390 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | WBR1000-50A.pdf | |
| E36D251CPN122UDA5M | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D251CPN122UDA5M.pdf | |
| MLP221M300EK1C | 220µF 300V Aluminum Capacitors FlatPack 597 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP221M300EK1C.pdf | |
| ECO-S1HP332CA | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1HP332CA.pdf | |
| 16YXG330M8X11.5 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16YXG330M8X11.5.pdf | |
| 50MH70.47MEFC4X7 | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50MH70.47MEFC4X7.pdf |