| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1780V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 178 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1780V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1780V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 178 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1780V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1780V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1780V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1780V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1780V.
| EEV-FK1J220XP | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1J220XP.pdf | |
| UKZ1E221MHM | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UKZ1E221MHM.pdf | |
| UPW2E4R7MPD1TD | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2E4R7MPD1TD.pdf | |
| 865250553007 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 865250553007.pdf | |
| B43310A9338M | 3300µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 58 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43310A9338M.pdf | |
| URZ0J470MDD | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ0J470MDD.pdf | |
| EGXE800ELL221MK25S | 220µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE800ELL221MK25S.pdf | |
| MAL211925479E3 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 4.4 Ohm @ 100Hz 4000 Hrs @ 125°C | MAL211925479E3.pdf | |
| SLP221M400C5P3 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.508 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP221M400C5P3.pdf | |
| B43501A127M | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.11 Ohm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A127M.pdf | |
| MAL205958221E3 | 220µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 580 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205958221E3.pdf | |
| E32D800MLN563MEB7M | 56000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.9 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D800MLN563MEB7M.pdf | |
| E36D401CPN822AEM9M | 8200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D401CPN822AEM9M.pdf | |
| AVRF337M10F24T-F | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | AVRF337M10F24T-F.pdf | |
| C330C474K1R5TA | 0.47µF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.300" L x 0.150" W (7.62mm x 3.81mm) | C330C474K1R5TA.pdf |