| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1582V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15.8K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1582V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1582V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15.8k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1582V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1582V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1582V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1582V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1582V.
| EEU-FC2A100 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A100.pdf | |
| AFK337M35G24T-F | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | AFK337M35G24T-F.pdf | |
| UKW1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1A221MED1TD.pdf | |
| LGUW6271MELA | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGUW6271MELA.pdf | |
| 382LX683M050B092VS | 68000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX683M050B092VS.pdf | |
| UVY0J332MPD1TD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY0J332MPD1TD.pdf | |
| EET-HC2G391EA | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 468 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G391EA.pdf | |
| LGW2D561MELA30 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2D561MELA30.pdf | |
| 334CKR050M | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 502.38 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 334CKR050M.pdf | |
| MAL213430229E3 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL213430229E3.pdf | |
| SH471M100ST | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 280 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH471M100ST.pdf | |
| B43540C9337M7 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C9337M7.pdf | |
| MAL215763681E3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215763681E3.pdf | |
| MLS173M020EB0C | 17000µF 20V Aluminum Capacitors FlatPack 33 mOhm @ 120Hz 10000 Hrs @ 85°C | MLS173M020EB0C.pdf | |
| B43455A4159M | 15000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43455A4159M.pdf |