| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1543V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 154K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1543V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1543V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 154k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1543V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1543V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1543V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1543V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1543V.
| EEE-FC1H101P | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1H101P.pdf | |
| UKZ1H470MPM | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UKZ1H470MPM.pdf | |
| LGG2D821MELB25 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2D821MELB25.pdf | |
| ELXS501VSN101MR25S | 100µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS501VSN101MR25S.pdf | |
| LNK2H472MSEH | 4700µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2H472MSEH.pdf | |
| UVR2G220MHD1TN | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2G220MHD1TN.pdf | |
| UHW0J682MHD | 6800µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW0J682MHD.pdf | |
| UPJ1E102MHD6 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E102MHD6.pdf | |
| E81D401VNN121MQ30T | CAP ALUM 120UF 400V RADIAL | E81D401VNN121MQ30T.pdf | |
| B43508A5826M87 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.5 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5826M87.pdf | |
| B43601B9567M87 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9567M87.pdf | |
| EET-UQ2D102BA | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2D102BA.pdf | |
| AMK105BJ475MV-F | 4.7µF 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | AMK105BJ475MV-F.pdf | |
| VY2102M29Y5US63V7 | 1000pF 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc 0.295" Dia (7.50mm) | VY2102M29Y5US63V7.pdf | |
| FG26C0G2J101JNT06 | 100pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FG26C0G2J101JNT06.pdf |