| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1541V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.54K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1541V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1541V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.54k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1541V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1541V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1541V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1541V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1541V.
| EEU-TP1V182SB | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 20 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1V182SB.pdf | |
| EEU-FM1V680B | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1V680B.pdf | |
| AVS476M35D16T-F | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS476M35D16T-F.pdf | |
| B41889A4687M8 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 390 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A4687M8.pdf | |
| EKZE350ETD102MK25S | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE350ETD102MK25S.pdf | |
| MAL214063222E3 | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | MAL214063222E3.pdf | |
| 380LX101M350H022 | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.99 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX101M350H022.pdf | |
| MALIEYH07AU515C02K | 15000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AU515C02K.pdf | |
| B43508A9107M67 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.23 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A9107M67.pdf | |
| 478LBA080M2ED | ELECTROLYTIC | 478LBA080M2ED.pdf | |
| 380LQ821M250K022 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ821M250K022.pdf | |
| B41691A7228Q7 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 39 mOhm @ 100Hz | B41691A7228Q7.pdf | |
| E82D451VQT222MCA5M | CAP ALUM 2200UF 450V RADIAL | E82D451VQT222MCA5M.pdf | |
| MAL210473103E3 | 10000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210473103E3.pdf | |
| GJM1555C1H6R0WB01D | 6pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H6R0WB01D.pdf |