| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1500V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 150 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1500V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1500V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 150 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1500V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1500V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1500V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1500V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1500V.
| LNT1K472MSE | 4700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1K472MSE.pdf | |
| ESMG101ETD101MJ20S | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG101ETD101MJ20S.pdf | |
| TVA1315.4 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1315.4.pdf | |
| LLG2Z122MELC25 | 1200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2Z122MELC25.pdf | |
| MALIEYN07AB447J02K | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 79 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07AB447J02K.pdf | |
| 380LX331M350A022 | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX331M350A022.pdf | |
| 80D472P050KD2DE3 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 51 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 80D472P050KD2DE3.pdf | |
| CC1206KRX7R8BB224 | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206KRX7R8BB224.pdf | |
| GRM31A5C2J221JW01D | 220pF 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31A5C2J221JW01D.pdf | |
| C322C471JDG5TA | 470pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) | C322C471JDG5TA.pdf | |
| CGB2A1X6S1A474K033BC | 0.47µF 10V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGB2A1X6S1A474K033BC.pdf | |
| C1608X7S0G475K080AC | 4.7µF 4V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X7S0G475K080AC.pdf | |
| GRM0225C1E8R9BDAEL | 8.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E8R9BDAEL.pdf | |
| B37872K9105K62 | 1µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | B37872K9105K62.pdf | |
| TMK107BJ224KA-T | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | TMK107BJ224KA-T.pdf |