| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D14R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.7 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D14R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D14R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.7 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D14R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D14R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D14R7V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D14R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D14R7V.
| UWZ1A470MCL1GB | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1A470MCL1GB.pdf | |
| UVZ1V220MDD1TD | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1V220MDD1TD.pdf | |
| LNT1A333MSE | 33000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1A333MSE.pdf | |
| EMVH630GDA331MLH0S | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 180 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH630GDA331MLH0S.pdf | |
| 107BPA025M | 100µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.316 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 107BPA025M.pdf | |
| 400PX100MEFC18X35.5 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400PX100MEFC18X35.5.pdf | |
| LGY2C391MELZ | 390µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2C391MELZ.pdf | |
| MAL215611222E3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 107 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215611222E3.pdf | |
| B43504A2687M80 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2687M80.pdf | |
| MALIEYH07AD512F02K | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 48 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AD512F02K.pdf | |
| 80D272P050JC2DE3 | 2700µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 80D272P050JC2DE3.pdf | |
| B43305C9397M | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305C9397M.pdf | |
| E36D400LPN123UA79M | 12000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400LPN123UA79M.pdf | |
| 36DY103F200DE2A | 10000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 36DY103F200DE2A.pdf | |
| SMH50VS682M22X50T2 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH50VS682M22X50T2.pdf |