| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D14R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14.3 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D14R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D14R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14.3 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D14R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D14R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D14R3V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D14R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D14R3V.
| MAL214699806E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214699806E3.pdf | |
| EKZE160ELL681MH20D | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE160ELL681MH20D.pdf | |
| B43501A9686M | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 980 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9686M.pdf | |
| EKYB160ELL821MH20D | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB160ELL821MH20D.pdf | |
| LNT2H822MSEJ | 8200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT2H822MSEJ.pdf | |
| 861011483006 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 861011483006.pdf | |
| ECE-A1EN470UI | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EN470UI.pdf | |
| SN330M063ST | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.83 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN330M063ST.pdf | |
| EGPA500ELL102MM20S | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 39 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EGPA500ELL102MM20S.pdf | |
| MAL212367229E3 | 22µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 11 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212367229E3.pdf | |
| UHN1C471MPD6 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UHN1C471MPD6.pdf | |
| VJ1812Y683KXEAT | 0.068µF 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | VJ1812Y683KXEAT.pdf | |
| C0402X5R1A102M020BC | 1000pF 10V Ceramic Capacitor X5R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402X5R1A102M020BC.pdf | |
| C1632X5R1C105M115AC | 1µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0612 (1632 Metric) 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) | C1632X5R1C105M115AC.pdf | |
| GRM033C80J563KE15D | 0.056µF 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033C80J563KE15D.pdf |