| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D14R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D14R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D14R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D14R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D14R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D14R0V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D14R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D14R0V.
| EET-HC2S271HA | 270µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 675 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2S271HA.pdf | |
| 477TTA025M | 470µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 564.4 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 477TTA025M.pdf | |
| UCZ1E221MCL1GS | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | UCZ1E221MCL1GS.pdf | |
| USR1A221MDD1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR1A221MDD1TA.pdf | |
| 35RX30330MT810X16 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 35RX30330MT810X16.pdf | |
| 25YXG4700MEFCCA18X35.5 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG4700MEFCCA18X35.5.pdf | |
| B41858C5688M | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 16 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C5688M.pdf | |
| MAL205746221E3 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 650 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205746221E3.pdf | |
| B43305G2827M67 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305G2827M67.pdf | |
| E92F3J1VNT182MC65T | 1800µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 69 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F3J1VNT182MC65T.pdf | |
| ERWF451LGC392MDF5M | 3900µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | ERWF451LGC392MDF5M.pdf | |
| MLP133M016EK0C | 13000µF 16V Aluminum Capacitors FlatPack 81 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MLP133M016EK0C.pdf | |
| UPW2D331MRH | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2D331MRH.pdf | |
| C2012X5R1H225K125AB | 2.2µF 50V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X5R1H225K125AB.pdf | |
| C3225X7R1E685K250AB | 6.8µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | C3225X7R1E685K250AB.pdf |