| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1471V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.47K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1471V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1471V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.47k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1471V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1471V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1471V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1471V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1471V.
| UCY2C101MHD1TO | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2C101MHD1TO.pdf | |
| B41821A4227M | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41821A4227M.pdf | |
| EEU-FC1A391B | 390µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1A391B.pdf | |
| 400BXC1R5MEFC10X12.5 | 1.5µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 400BXC1R5MEFC10X12.5.pdf | |
| EGXE351ELL220MK25S | 22µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EGXE351ELL220MK25S.pdf | |
| EKZE800ELL471MK35S | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE800ELL471MK35S.pdf | |
| MALIEYN07LA522B02K | 22000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LA522B02K.pdf | |
| B43504A9277M67 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 320 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9277M67.pdf | |
| EKMT421VSN471MR50S | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMT421VSN471MR50S.pdf | |
| KZE6.3VB332M12X20LL | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE6.3VB332M12X20LL.pdf | |
| C2012X7R2E223K125AA | 0.022µF 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R2E223K125AA.pdf | |
| C0603C472K2RACAUTO | 4700pF 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C472K2RACAUTO.pdf | |
| GRM2165C1H222JA01D | 2200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2165C1H222JA01D.pdf | |
| CC1206MKX7R8BB225 | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206MKX7R8BB225.pdf | |
| FG24C0G2W561JNT06 | 560pF 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm) | FG24C0G2W561JNT06.pdf |