| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1433V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 143K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1433V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1433V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 143k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1433V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1433V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1433V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1433V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1433V.
| EMVY630ARA221MKE0S | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EMVY630ARA221MKE0S.pdf | |
| EKMG350ELL220ME11D | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG350ELL220ME11D.pdf | |
| EET-UQ2V561CA | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2V561CA.pdf | |
| 35SKV220M10X10.5 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 35SKV220M10X10.5.pdf | |
| 200CFX33MEFCT810X20 | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 200CFX33MEFCT810X20.pdf | |
| 200CFX10MEFCT410X16 | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 200CFX10MEFCT410X16.pdf | |
| UPJ1V821MHD6 | 820µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V821MHD6.pdf | |
| 688LBA050M2DD | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 85.33 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 688LBA050M2DD.pdf | |
| MAL215926271E3 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 760 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215926271E3.pdf | |
| MAL205356331E3 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 480 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205356331E3.pdf | |
| CGS122T400R5L | 1200µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 79 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS122T400R5L.pdf | |
| MVY6.3VE822MM22TR | 8200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | MVY6.3VE822MM22TR.pdf | |
| LXY10VB332M12X35LL | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | LXY10VB332M12X35LL.pdf | |
| B41827A9106M | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827A9106M.pdf | |
| C1206C106J8RACTU | 10µF 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C106J8RACTU.pdf |