| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1430V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 143 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1430V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1430V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 143 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1430V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1430V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1430V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1430V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1430V.
| UKL1A221MPD1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A221MPD1TD.pdf | |
| 860240473003 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860240473003.pdf | |
| 159LBB035M2CH | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 27.63 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 159LBB035M2CH.pdf | |
| UBX1J560MPL1TD | 56µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1J560MPL1TD.pdf | |
| UVZ2E4R7MPD | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2E4R7MPD.pdf | |
| USR0G330MDD | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USR0G330MDD.pdf | |
| 35ML150MEFCTA8X9 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ML150MEFCTA8X9.pdf | |
| 515D477M6R3BB8PE3 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D477M6R3BB8PE3.pdf | |
| UEP1J4R7MDD1TD | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP1J4R7MDD1TD.pdf | |
| MALREKB00DD333H00K | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 480 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DD333H00K.pdf | |
| UVY2D470MHD | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2D470MHD.pdf | |
| B41696A7477Q7 | 470µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C | B41696A7477Q7.pdf | |
| MAL209436271E3 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 550 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209436271E3.pdf | |
| ESMH630VNN103MR50W | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VNN103MR50W.pdf | |
| LP821M200H7P3 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP821M200H7P3.pdf |