| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1402V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1402V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1402V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1402V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1402V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1402V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1402V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1402V.
| 6.3PX1000MEFC8X11.5 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 6.3PX1000MEFC8X11.5.pdf | |
| LGY1C473MELC45 | 47000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1C473MELC45.pdf | |
| ESMH160VSN333MQ50T | 33000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH160VSN333MQ50T.pdf | |
| 860020580023 | 2700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020580023.pdf | |
| UBX1K101MHL1TO | 100µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1K101MHL1TO.pdf | |
| UML1C220MDD | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML1C220MDD.pdf | |
| 80MXC1000MEFCSN22X25 | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 80MXC1000MEFCSN22X25.pdf | |
| 450USG82MEFCSN20X25 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USG82MEFCSN20X25.pdf | |
| MALIEYN07LV412L02K | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 221 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07LV412L02K.pdf | |
| B41690B7148Q7 | 1400µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 70 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41690B7148Q7.pdf | |
| B43505E2158M62 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505E2158M62.pdf | |
| B43504A9567M82 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 160 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9567M82.pdf | |
| B43750A5248M | 2400µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 25 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 105°C | B43750A5248M.pdf | |
| 500R07S6R8CV4T | 6.8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | 500R07S6R8CV4T.pdf | |
| C410C104Z5U5TA | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor Z5U Axial 0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm) | C410C104Z5U5TA.pdf |