| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D13R3V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13.3 OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D13R3V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D13R3V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13.3 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D13R3V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D13R3V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D13R3V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D13R3V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D13R3V.
| EEE-1HA010SR | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1HA010SR.pdf | |
| UMV0J101MFD1TP | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV0J101MFD1TP.pdf | |
| UMF1V100MDD1TP | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1V100MDD1TP.pdf | |
| LGU1J152MELZ | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1J152MELZ.pdf | |
| UCYW6121MHD6 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCYW6121MHD6.pdf | |
| CGS482U075V3C | 4800µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 30 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS482U075V3C.pdf | |
| UFW2A220MED1TA | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2A220MED1TA.pdf | |
| UKL1H470MPDANATD | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H470MPDANATD.pdf | |
| ELXV6R3ETD122MJ20S | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ETD122MJ20S.pdf | |
| EKMQ500ELL102MK25S | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ500ELL102MK25S.pdf | |
| B41866C4228M000 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 50 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866C4228M000.pdf | |
| 336BPA100M | 33µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.024 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 336BPA100M.pdf | |
| 420BXW47MEFC10X45 | 47µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 420BXW47MEFC10X45.pdf | |
| UUE1A222MNS1MS | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1A222MNS1MS.pdf | |
| MAL215090186E3 | 1500µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | MAL215090186E3.pdf |