| Manufacturer Part Number: | ERJ-PA3D1332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 13.3K OHM 0.5% 1/4W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-PA3D1332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-PA3D1332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13.3k | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.018" (0.45mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-PA3D1332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-PA3D1332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-PA3D1332V is new and unused, you can buy ERJ-PA3D1332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-PA3D1332V.
| LGW2D331MELZ25 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGW2D331MELZ25.pdf | |
| EEU-FR1C471B | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1C471B.pdf | |
| ECA-0JM471B | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-0JM471B.pdf | |
| UVY2A2R2MDD1TD | 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2A2R2MDD1TD.pdf | |
| 860010574009 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010574009.pdf | |
| 400MXG180MEFCSN30X25 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 400MXG180MEFCSN30X25.pdf | |
| UMW1H330MDD1TE | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1H330MDD1TE.pdf | |
| EKZN350ELL332MMN3S | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN350ELL332MMN3S.pdf | |
| 672D476F040CD5C | 47µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D476F040CD5C.pdf | |
| ELXS201VSN821MP45S | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS201VSN821MP45S.pdf | |
| EEU-FC1E270B | 27µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E270B.pdf | |
| CL05B223KP5NNNC | 0.022µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B223KP5NNNC.pdf | |
| 251R15S470JV4E | 47pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 251R15S470JV4E.pdf | |
| C3216C0G2E103J115AA | 10000pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216C0G2E103J115AA.pdf | |
| GRM32DR61C106KA01L | 10µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32DR61C106KA01L.pdf |